آموزش غذای فینگرفودی با سوسیس

فینگر فود رول سوسیس با خمیر یوفکا

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن sosislimilfoyboregi1120x567.png است

برای درست کردن این رول سوسیسی به مواد زیر نیاز داریم:

هات داگ به میزان لازم

خمیر یوفکا ۱ بسته

روغن به میزان لازم

خب برای درست کردن این فینگر فود راحت اول خمیر یوفکایی که یخ زده نباشد را روی یک سطح صاف قرار بده (من از چند لایه خمیر استفاده می کنم چون نازک است)، می توانی بین لایه ها را با قلمو به کمی کره ذوب شده آغشته کنی. بعد یک هات داگ وسط آن قرار بده، رول کن، به تعداد حلقه هایی که می خواهی برش بزنی چند قسمت آن را با خلال دندان محکم کن و سپس از بین خلال دندان ها برش های حلقه ای بزن. روش دوم این است که خمیر یوفکا را برش های طولی و مستطیلی به پهنای حلقه های سوسیس بزنی و سپس دور حلقه ها بپیچی و در نهایت هم با خلال دندان آن را محکم کنی. حالا یک قابلمه متوسط بردار داخل آن را حدود ۱ بند انگشت یا تا جایی که روی حلقه های سوسیس را بپوشاند روغن بریز و بگذار داغ شود. حالا یکی یکی حلقه های سوسیسی را داخل قابلمه بیانداز تا سرخ شود. سوسیس ها را از روغن خارج کن و روی یک دستمال حوله ای قرار بده تا روغن اضافی شان خارج شود. آن ها را در ظرف دلخواهت بریز و با سس های مورد علاقه ات سرو کن. پیشنهاد منودلیار سس خردل و سس تند و شیرین یا چیلی و سیر است؛ نوش جان.

کورن داگ

خب فینگر فود بعدی که معمولا برای تولد بچه ها یا عصرانه کم جمعیت مناسب تر است همان سوسیس چوبی پفکی معروف است که می خواهیم با هم طرز تهیه آن را یاد بگیریم. برای درست کردن کورن داگ های پفکی به مواد زیر نیاز داریم:

۱۰ عدد هات داگ متوسط

۱۰ عدد سیخ چوبی

½ پیمانه آرد ذرت

¼ پیمانه آرد سفید

¼ پیمانه شکر

۱ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر

½ پیمانه شیر

۱ عدد تخم مرغ

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون

۱ قاشق غذاخوری عسل

¼ قاشق چای خوری نمک

۲ پیمانه روغن

خب برای درست کردن این پفکی های جذاب ابتدا ۲ پیمانه روغن را داخل قابلمه بریز تا گرم شود. در همین حین یک کاسه متوسط بردار آرد ذرت، آرد، شکر، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کن. حالا تخم مرغ هم زده را به همراه شیر، روغن و عسل به مخلوط آردی اضافه کن و خوب هم بزن تا یک دست شوند. هات داگ ها را به سیخ های چوبی بزن و مراقب باش که سطحشان مرطوب نشود تا مواد خمیری بهتر به آن بچسبد. بهتر است مواد خمیری را به یک ظرف با ارتفاع بلند تر مثل یک لیوان بلند یا پارچ کوچک انتقال بدهی تا سوسیس ها به راحتی داخل خمیر فرو رفته و خمیری شوند. حالا آن را خارج کن و بلافاصله داخل روغن داغ شده قرار بده و هر از گاهی آن را بچرخان تا همه قسمت هایش قهوه ای روشن شود. بعد از سرخ شدن آن ها را روی یک دستمال حوله ای قرار بده تا روغن اضافه گرفته شود بعد هم در کنار ترکیبی از سس خردل و کچاپ نوش جان کن.

برای این کورن داگ های جذاب می توانی از جعفری خرد شده هم استفاده کنی چه برای تزیین و چه داخل خمیر آن.